Bytů plánuje město vybudovat zhruba dvacet. Za projekt zaplatilo 709 tisíc korun a na samotnou rekonstrukci se pokusí získat dotaci. „Vše závisí na dotaci, ale chceme být připravení na případnou výzvu a žádost o dotaci v roce 2017. Ti, kdo budou mít projekt, mají větší šanci," říká starosta Sokolova Jan Picka.

Náklady na přestavbu a rekonstrukci jsou zhruba 22 milionů korun a žádat bude Sokolov na Ministerstvu pro místní rozvoj. „Pokud by žádost byla neúspěšná, zvažovalo by město rekonstrukci zaplatit ze svého rozpočtu. Finanční částka na podobný projekt není nikterak závratná," řekla před časem místostarostka Sokolova Renata Oulehlová.

V Sokolově je nedostatek bytů 1+1, po kterých je u seniorů největší poptávka. Město chce proto požádat o dotaci na Ministerstvu pro místní rozvoj, které u komunitního bydlení dává na jednu bytovou jednotku až 600 tisíc korun.

Bytů plánuje město 22, o maximální velikosti 45 metrů čtverečních. Každý byt by mohl mít také balkon a zahrádku. Zároveň probíhá příprava projektové dokumentace na výstavbu domu pro seniory, který by měl vyrůst namísto bývalé 4.ZŠ. Žádost o dotaci na realizaci za sto milionů chce město podat během roku 2017.