Do projektu mohou vstoupit zaměstnanci, kteří jsou ohroženi ztrátou zaměstnání z důvodu hromadného propouštění nebo jsou ve výpovědní době a současně se zaevidovali na úřadech práce jako zájemci o zaměstnání. Určen je též těm, kterým končí pracovní poměr dohodou nebo na základě pracovní smlouvy na dobu určitou. Projekt zahrnuje takové aktivity, jako je kariérové poradenství, školení v oblasti pracovního práva či finanční gramotnosti. V neposlední řadě mohou klienti absolvovat i rekvalifikační kurzy, jejichž obsah a složení zohledňují potřeby a požadavky regionálních zaměstnavatelů.

Objekt se zvoničkou.
Josefovská zvonička dozvonila. Zbourají ji, nebo opraví?

Projekt se rovněž zaměřuje na případné nové zaměstnavatele, kteří přijmou propouštěné pracovníky. Mohou získat příspěvky na jejich mzdy v rámci vytvořených pracovních míst a zaměstnance i dále vzdělávat.

„Je to pro nás velmi dobrá zpráva, protože konkrétně v Karlovarském kraji očekáváme v souvislosti s útlumem těžby propouštění ve Vřesové, problematická je také situace v oblasti lázeňství a cestovního ruchu. Proto jsem se obrátil na pana premiéra a jsem rád, že se projekt rozšiřuje na všechny regiony ČR,“ uvedl hejtman Petr Kubis.

Bezplatné poradenství v oblasti daní, účetnictví nebo založení živnosti nabídne zaměstnancům Sokolovské uhelné zasaženým restrukturalizací firmy i město Chodov. „Poradenství pro zaměstnance budou probíhat v chodovském infocentru, kde budou mít konzultační hodiny jak odborníci hospodářské komory, tak města. Lidé se zde dozvědí potřebné informace o tom, jak založit třeba živnost nebo firmu, kdy je výhodnější danit nákladově, kdy za pomoci paušálů, jaké jsou možnosti i úskalí plátců DPH a řadu dalších informací,“ informoval mluvčí Chodova Martin Polák. 

Parkoviště ve Smetanově ulici už slouží řidičům.
Ve Smetanově ulici vzniklo třicet parkovacích stání