Pomoci zaměstnavatelům v době krize. To je cílem projektu financovaného z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky. Některé firmy totiž nejsou přechodně při současné hospodářské recesi schopny svým zaměstnancům přidělovat práci či pro ně získat peníze na vzdělávání nebo cestovní náhrady.

„Pro okres Sokolov je určena na letošní rok předběžně částka 9,5 milionu korun. Po zkušenostech z první fáze projektu, která byla realizována v květnu a červnu tohoto roku, pořádá sokolovský úřad práce pro případné žadatele informativní schůzku,“ uvedla Jana Žáková ze sokolovského úřadu práce. Jak dále pokračovala, cílem je usnadnit žadatelům orientaci v žádostech a povinných přílohách. Dále je pak upozornit na úskalí a především je vybavit potřebnými a ucelenými informacemi k podání žádosti o příspěvky. V první fázi čerpalo jedenáct zaměstnavatelů částku 4,3 milionu korun a týkalo se to konkrétně 625 lidí.

Zaměstnancům se tak dostane možnosti dalšího vzdělávání, zdokonalí si své odborné znalosti, dovednosti a kompetence. Podnikatelé tak získají prostor pro efektivnější řešení personální situace svého podniku v období krize. „V současné době se částečná nezaměstnanost týká zhruba dvou tisícovek lidí,“ dodala Žáková.

Uchazeči v evidenci sokolovského úřadu práce pomoc za evropské peníze určenou firmám vítají.
„Pokud taková možnost existuje, měli by ji zaměstnavatelé určitě využít. V době krize je to dobrý nápad. Podniky pak nemusejí zbytečně propouštět lidi, kteří se poté stejně jako já snaží přes úřad práce zapojit do rekvalifikací. Zvláště když je akce placená z evropských fondů,“ konstatovala Svatava Cimbalová z Lokte.

Informativní schůzka pro potenciální žadatele se koná ve čtvrtek 30. července od 9 hodin ve velkém zasedacím sále Úřadu práce v Sokolově, v ulici Jednoty 654.