Jeden milion prodaných nosičů. Taková je bilance jedné ze světově nejúspěšnějších hardcoreových kapel na světě. Bavíme se o americké partě Pro Pain, která ve středu 19. září vystoupí v Kulturním domě v Březové. Kapela se tam zastaví v rámci evropského turné, v němž se zastaví také například v Paříži, Barceloně, Moskvě, Bruselu, Bonnu, Varšavě, nebo v Praze. Akce začne v 18.30 hodin. Krom Pro Pain dorazí také celá řada jmen mezinárodního formátu: maďarští Insane, holandský projekt Demia, francouzští hudebníci ze ZUUL FX. České barvy budou hájit kapely Blackmailers a Workshop.
Čtyřčlenná formace je mezi fanoušky pořádně tvrdých ryfů velice dobře známá. I v Karlovarsku má celou řadu příznivců. „V letošním roce vydali Pro Pain nové album Age Of Tyranny/The Tenth Crusade, které opět potvrzuje, že i ve druhém desetiletí svého působení jsou kluci stále ve formě,“ řekla jedna z posluchaček hardcoreu a metalu Renata Schallerová z Mariánských Lázní. „Kapela po odjetí svého turné po Evropě opět zmizí za oceán, chystá se totiž vyrazit na šůru po amerických městech. Jedná se tudíž o docela vzácnou příležitost tuhle legendu vidět a hlavně slyšet,“ dodala dobře informovaná fanynka.
Kapela Pro Pain právě letos slaví své 15. výročí. A slaví jej převážně koncertováním. Koncertů pojedou rovnou několik desítek po celém světě. Čtveřice vedená zpěvákem a baskytaristou Garym Meskilem má rozhodně co ukázat. Jejich nejnovější tvorba je na pomezí metalu a hardcoreu.
Sama kapela ji na svých webových stránkách www.pro-pain.com charakterizuje následovně: „Naše poslední album není jen desátým studiovým počinem, ale je zároveň analogií mezi americkou válkou proti teroru a křižáckými válkami ve středověku.“
“Po Dog Eat Dog a Afurovi se jedná o další legendu, kterou přivážíme publiku z regionu,“ řekl jeden z pořadatelů akce Roman Juřica. „A určitě přijdou i další,“ přislíbil.