Bezdomovec, který prodává kolemjdoucím lidem časopis. Koncem září mohou občané Sokolova zažít podobnou situaci na vlastní kůži. Do ulic města vyrazí lidé bez přístřeší a budou nabízet časopis Nový prostor.

V současné době připravuje obecně prospěšná společnost Pomoc v nouzi ve spolupráci s občanským sdružením Nový prostor zajímavý projekt. Cílem je umožnit některým klientům Azylového domu a Nízkoprahového centra pro osoby bez přístřeší v Sokolově jejich návrat na trh práce. „Koncem tohoto měsíce začnou naši klienti, kteří se chtějí poprat se svou nesnadnou životní situací, prodávat na vyhrazených místech v Sokolově časopis Nový prostor,“ řekla vedoucí centra Kateřina Štěpánková.

Jak dále upřesnila, časopis je kultovní záležitost, se kterou přišel do styku každý, kdo se občas projde Prahou, Plzní, Brnem, Olomoucí a dalšími většími městy. Obsahem časopisu jsou nekomerční články a reportáže. „Koupí časopisu získají čtenáři zajímavé čtení a současně zcela adresně přispějí na užitečnou věc,“ dodala Štěpánková. Prodejce prý veřejnost pozná snadno. Budou mít na viditelném místě oděvu průkaz opravňující je k prodeji Nového prostoru. Cena je čtyřicet korun a polovina z každého prodaného čísla jde na sbírkový účet. Z něho se financuje například nákup léků pro prodejce, provoz nebo ubytování, ale třeba i ošacení některých prodejců.
„Na různé charitativní sbírky přispívám pravidelně. V tomto případě mám však jednu podmínku. Kvůli hygieně musí být prodávající čistý,“ řekla Jana ze Sokolova.