Město totiž na posledním zastupitelstvu odsouhlasilo prodej jednoho z prvních pozemků průmyslové zóny. Nový majitel pozemku přislíbil výstavbu výrobní haly, pro lidi to znamená příležitost až 70 pracovních míst.Podobný záměr má město i s dalšími pozemky v průmyslové zóně.


„Rádi bychom, aby se pozemky využily tak, jak máme v plánu. To znamená pro lehký až střední průmysl. Připravili jsme celkem šest pozemků v oblasti mezi panelovou zástavbou a Chranišovem. Velikosti jsou různé, od šesti tisíc metrů čtverečních. Největší má 13 tisíc metrů čtverečních. Jednáme o tom, zda by se vyplatilo některé větší pozemky ještě rozdělit. Máme zájemce o menší části, tak nás napadlo je upravit a lidem nabídnout," informovala starostka Nového Sedla Věra Baumannová. Stavba výrobních hal bude pro město znamenat více než 70 pracovních míst, pokud se pozemky podaří prodat. Výstavba by měla probíhat tak, aby neomezovala obyvatele města.


„Trochu se obávám, že nové haly budou znamenat více hluku. Na druhé straně, jestli lidem přinesou pracovní příležitost, bude to určitě dobré. Jen aby nebylo víc hal než lidí," říká svůj názor obyvatelka města Dana Fialová. 

Autor: K.Čurlinová