Zastupitelé města na svém posledním jednání prodej pozemků zatím odložili. O pozemky jsou prozatím dva vážní zájemci, na podrobnostech se ale obě strany teprve musí dohodnout. V případě, že by k prodeji došlo, by v průmyslové zóně mohly vyrůst výrobní a skladovací haly.

„Jednání o prodeji pozemků v průmyslové zóně bylo na programu jednání posledního zastupitelstva. Jeden ze zájemců ovšem schůzku z důvodu vytíženosti odložil. Na podrobnostech se musíme ještě dohodnout i s druhým z nich. Jednání o prodeji tedy budou pokračovat na dalším zasedání zastupitelstva v březnu," informovala starostka Nového Sedla Věra Baumanová. Jeden z investorů – německá firma se sídlem v Nejdku, zaměřená na lehký průmysl – plánuje v zóně vybudovat výrobní halu. Druhý se zabývá logistikou a chtěl by v Novém Sedle vystavět skladovací prostory. Pro místní by to znamenalo vznik pracovních míst. „Jak rychle by se v zóně mohlo začít stavět, pak bude záležet na tom, jak rychle se investorům podaří vyřídit stavební povolení. Pokud by skutečně k prodeji pozemků nyní došlo, stavební práce by mohly začít zřejmě zhruba na podzim letošního roku," doplnila Baumanová.

Další vážné zájemce o pozemky v celkem deset hektarů velké průmyslové zóně zatím město nemá. Kolaudace v zóně už přitom byly dokončeny začátkem roku.