„Mimochodem ta dotyčná čertice nechyběla ani letos. Kromě ní se na akci podílí 200 až 250 lidí. Od dobrovolníků přes ochránce přírody, železničáře, obce, města či dopravce. Přípravy včetně různých žádostí trvají vlastně průběžně po celý rok. Letošnímu ročníku nahrálo počasí, jízda probíhala bez problémů a já jsem si ji jen užíval," říká jeden z pořadatelů Robert Koutný.

Zhruba od desátého ročníku se pořadatelům podařilo zajistit parní lokomotivu. Ta spolu s historickým autobusem sváží lidi z celého Sokolovska do Hřeben na hrad Hartenberg.

Dvaadvacátý ročník Mikulášské jízdy nabídl návštěvníkům již tradiční peklo v nádražní budově v Hřebenech a pak řadu dalších po cestě podhradím směrem k hradu Hartenberg. Na Cikánském dvoře, u příležitosti Mikulášské jízdy přejmenovaném na Pohádkový dvůr, probíhal kulturní program.
Na železnici nahradila Hurvínka parní lokomotiva 475.111 z roku 1947 zvaná Šlechtična, která absolvovala velkou většinu z druhé desítky ročníků a je vždy velkým lákadlem pro děti i dospělé. Byla vyrobena ve Škodě Plzeň a v plzeňském depu sídlí dodnes.