Za zrodem myšlenky uspořádání trhů stojí ředitelka kynšperské základní umělecké školy Zdeňka Karbulová. Pokud se trhy vydaří, ráda by z nich do budoucna udělala tradici.

„Celé to vzniklo tak, že jsem v loňském roce byla na vánočních trzích v Chebu – a říkala jsem si, proč u nás vlastně nic takového není? Tak jsem se dohodla s ředitelem Kynšperského pivovaru, který sídlí naproti naší škole, a trhy byly na světě," vysvětlila Zdeňka Karbulová. Ředitelka následně oslovila místní prodejce výrobků, které zapadají do vánoční tematiky. „Na trzích si tak lidé budou moci zakoupit třeba výrobky bývalých žáků ZUŠ nebo dalších místních organizací. Chybět nebudou svíčky, perníčky, belgické pralinky, keramika, květinové vazby nebo vánoční cukroví," prozradila. Zajímavostí pak budou vystoupení souboru lesních rohů, zahraje i kapela jednoho z učitelů základní umělecké školy.

Pro zahřátí bude možnost občerstvit se například svařeným vínem. „V zimní zahradě pivovaru bude připraven i program pro děti – malování na obličej nebo soutěž o nejhezčí vánoční ozdobu," doplnila Karbulová. Trhy proběhnou na nádvoří Kynšperského pivovaru v sobotu 13. prosince, a to od 10 do 18 hodin. Vstup je zdarma.