Na ranči Vránov nedaleko Sokolova bylo v sobotu živo, psi a kočky ze zdejšího útulku slavili Vánoce. A lidé z regionu na ně nezapomínají. Svědčily o tom dárky, které snad každý z nich přinesl zdejším opuštěným zvířatům. Letošní Vánoce pro opuštěné pejsky a kočičky přinesly i řadu novinek.

„Letos jsme do akce zapojili i kočičky ze sokolovského depozitu Konec toulání. I jim lidé mohli v sobotu přinést dárky anebo si některou z nich odnést domů. Akci děláme proto, aby i zvířata v útulku měla hezké Vánoce i přesto, že nemají domov," říká Veronika Fazekašová ze sokolovského zařízení pro opuštěná zvířata na ranči Vránov.
Podle ní je o Vánoce na ranči mezi lidmi velký zájem. Lidé se ptají, zajímají, a proto útulek každým rokem uspořádá podobnou akci. „Všem bychom chtěli poděkovat. Pro každého, kdo něco přinesl zvířátkům, jsme měli připravený drobný dárek," sdělila Fazekašová.

Letos si pro návštěvníky připravili pořadatelé i Ježíškovu cestu. Na trase čekala na děti i dospělé různá stanoviště se sladkostmi či jízda na koni za doprovodu anděla nebo čerta. „Na trase je kolem pětadvaceti zastavení, na kterých jsou střípky z útulku. Na nich jsme takzvaně vypíchli ty nejdůležitější osudy pejsků, kteří prošli naším útulkem. Jde o ty silné příběhy, kdy byli pejsci týraní nebo strávili dlouhý čas v jiných útulcích a nemohli najít novou rodinu, zranění pejsci a podobně. Sepsali jsme jejich příběh, aby lidé věděli, jak se ten který pejsek má v současné době. Na střípcích nechyběly ani momentky, co se psy tady děláme. Cvičení, venčení, koupání v bazénu, prostě seznámení s tím, co s pejsky děláme," dodala Fazekašová.

Zaměstnanci útulku děkují lidem nejen za krmení, které přinesli, ale i za to, že přijdou vyvenčit pejsky nebo třeba sdílejí fotky na sociálních sítích. „Přijde mi to jako dobrý nápad, a proto jsme přivezly s dcerou nějaké krmení pro opuštěné psy," řekla jedna z návštěvnic, Michala Krupková z Kraslic.