Novinka by tak mohla snížit počet případů, kdy nebohé zvíře končí uvázané v lese. „Nejedná se o žádný psí hotel či místo pro odložené psy. Jde o řešení opravdu nouzových situací, kdy například majitele čeká pobyt v léčebně dlouhodobě nemocných a není nikdo, kdo by se o zvíře postaral," uvedla pracovnice Záchytného místa pro psy v Chodově Markéta Kravařík Hauzrová. Přijetí psa má však jasná pravidla a není zadarmo. „Pes musí byt očkovaný a očipovaný. Důležité také je, abychom měli místo," upozornila.

Podle ní je nejlepší se na podrobnější informace před umístěním dotázat telefonicky přímo v útulku. Kontakt má Chodov na svých webových stránkách.
Změnu pravidel pro přijímání psů už odsouhlasili chodovští radní. „Vidíme to jako přínosnou věc v nelehkých případech. Zvířata by to mohlo ochránit před tragickým koncem, kdy se jich někteří majitelé velmi necitlivě zbavují," řekl místostarosta Chodova Luděk Soukup s tím, že cena za umístění v městském zařízení je dva tisíce korun. Chodovské záchytné místo pro zatoulané psy je v provozu už dva a půl roku. „Funguje skvěle, daří se nám psy vracet majitelům a poměrně rychle nacházíme nové páníčky," pochvaluje si Markéta Kravařík Hauzrová.

Oblíbeným zpestřením je podle ní také venčení psích svěřenců veřejností či návštěvy dětí z mateřských škol. Zařízení patří městu a v současné době má k dispozici čtyři kotce. Ty slouží také pro potřeby strážníků, kteří jen v loňském roce přivezli do útulku 56 psů. V roce 2014 jich bylo o něco více, přesně 74. (tin)