Majitelé již téměř měsíc sjednávají pro své čtyřnohé kamarády nejen pojištění odpovědnosti či pro případ uhynutí, ale také úhrady léčby jejich úrazů nebo onemocnění. Prostřednictvím přepážek České pojišťovny a po telefonu byly uzavřeny již stovky smluv.
„O toto pojištění je velký zájem. V cizině je to už zaběhlé, a u nás zatím tato možnost nebyla,“ uvedl tiskový mluvčí České pojišťovny Václav Bálek s tím, že prvním pojištěným je sedmiletá fenka bígla Líza z Prahy.
Pojištění psů Mazlíček nabízí možnost volby ze tří variant pojištění, na léčení úrazu nebo nemoci, pro případ uhynutí nebo utracení a v neposlední řadě pojištění odpovědnosti za škody, které by zvíře způsobilo třetím osobám.
„Pojištěný může být každý pes, a to i kříženec bez průkazu původu, který je označen čipem nebo tetováním. Podmínkou je, aby byl v době sjednání pojištění zdravý a řádně očkovaný. Základními kritérii u pojištění na veterinární léčbu je stáří psa a jeho zařazení do hmotnostní kategorie,“ tvrdí Bálek. Podle něj si roční limit pojistného plnění stanoví majitel psa sám a může si vybrat v rozmezí od 15 do 30 tisíc korun.
Podle veterinářů je pojištění dobrá věc. „Určitě bych ho doporučil například papírovým či pracovním psům. Úraz psa je totiž finančně náročná záležitost. Samozřejmě není nutné nechávat pojistit psa, který je celý život zdravý. Také má pojištění svoje podmínky, které by si měl majitel psa pořádně nastudovat,“ uvedl chodovský veterinář Antonín Tuček.