V útulku Pavlínčina fauna v současnosti čeká na nové pány třicet jedna psů, pět koťat a jedna dospělá kočka. „Nedávno jsme ve Svatavě našli fenu australského honicího psa. Má dokonce i obojek, takže si myslím, že se jen někomu zatoulala. Horší to bylo dva měsíce zpátky, to jsme v Arnoltově odchytávali dva křížence stafordských teriérů. Patřili feťákům a nikdo se o ně nestaral. Museli jsme je zklidnit speciální narkotickou puškou. Nyní jsou oba psi u nás,“ říká majitel David Hrbáček.

Smutných příběhů je víc. Nedávno také našel fenku kousek od silnice I/6. V tlamičce držela mrtvé štěňátko a byla zasypaná sutí. Kočku s koťátkem zase našli v Dolním Rychnově.
„Nepříjemný zážitek jsme měli v jedné z vesnic sousedící s Královským Poříčím, kde málem umrzl jeden pes,“ tvrdí Hrbáček.
Podle něj každé léto přibývá psů, které někdo vyhodí z domova. „Nemůžu nikoho soudit, ale přijde mi, že děti dostanou pejska na Vánoce nebo za vysvědčení a na začátku školního roku už je u nás. Každý by tak měl pořízení zvířete nejprve několikrát zvážit,“ dodává.

Adéla Kamenská