Vyměnit texasky, trika, mikiny a košile za pyžamo, přijít v něm do školy a celý den se bez problémů učit. Přesně to se rozhodli 1. dubna studenti sokolovského gymnázia, a proto zde uspořádali recesistickou akci s názvem Pyžamová sešlost.

„Chtěli jsme tím oslavit apríla a samozřejmě trochu i sledovat reakce okolí, tedy našich profesorů,“ vysvětluje s úsměvem organizátorka Pavla Fraňková, jež zpočátku nevěřila tomu, že by se recese mohlo zúčastnit tolik lidí. „Gratuluji vám, ta akce se vážně povedla,“ mínila profesorka Danuše Lukešová, která se jako jediná z řad kantorů Pyžamové sešlosti taktéž zúčastnila.

O velké přestávce měli všichni studenti oblečení do pyžama sraz ve 3. patře gymnázia. „Sešlo se nás tu opravdu hodně, nečekejte nějaké proslovy, zkrátka vám všem děkuji,“ pronesla organizátorka, též již v pyžamovém oděvu. „Je to úplně jiný pocit, učit se v pyžamu. Parádní sranda,“ komentoval Zdeněk Varga z 3. E. Sami studenti dodávají, že zpestřit výuku tímto způsobem se rozhodně pokusí i v budoucnu. „Určitě nešlo o poslední akci tohoto typu,“ uzavírá Fraňková. Fotky z Pyžamové sešlosti si zájemci mohou prohlédnout na internetové stránce pořádající třídy 3. E www.ecaci.cz.

K. Šujan