Radary, které už měsíc krotí neukázněné řidiče v Sokolově, se nyní rozšíří i do nedaleké Lomnice. Zdejší zastupitelstvo prozatím odhlasovalo vyzkoušení radaru na čtyři měsíce. Jiné obce ale umístění radaru odmítly. Jeho pronájem by byl pro některé z nich příliš finančně náročný.

„Radar od září umístíme na hlavní silnici, která Lomnicí vede ze Sokolova směrem na Vintířov. Zkušební doba potrvá do konce prosince, tak se pak rozhodneme, co dál," informoval starosta obce Miloslav Matoušek. Měsíční pronájem radaru by podle jeho slov měl obec vyjít zhruba na dva tisíce korun. „Všechno je dnes bohužel o penězích. Pokud by ale radar skutečně pomohl zlepšit bezpečnost v obci, za tuto cenu by se nám vyplatil," míní starosta. Jeho názor nesdíleli zastupitelé například v Dolním Rychnově nebo Březové. Tam totiž pronájem radarů odmítli. V první etapě byla oslovena ještě Svatava, se kterou se zatím jedná. V budoucnu chce Sokolov radary nabídnout i dalším obcím v regionu.

V Sokolově přitom radary během jednoho měsíce provozu nachytaly už 124 neukázněných řidičů. „Je to nečekaně vysoké číslo. Navíc většina přestupků byla zaznamenána v ulici Sokolovská směrem z centra na sídliště, krátce za úsekem, kde je kvůli stavebním pracím povolená rychlost ještě snížena. Příliš rychle tu jelo celkem 89 řidičů. Pokutě se nevyhnou," potvrdil velitel městské policie Petr Kubis. Město mělo původně v plánu umístit radary na šesti místech. „Jednání ale zatím vázne. Nedohodli jsme se s policií," uzavřel Kubis.