Radní v Kynšperku nad Ohří potrestali tři ředitele městských organizací. V jeden den odvolali ředitele technických služeb a ředitelku kulturního střediska. Navíc snížili plat a odměny řediteli základní školy.


Po šestnácti letech skončil ve funkci ředitel technických služeb Josef Pertingl. „Nevedl organizaci podle představ města. Byl pasivní v přihlašování organizace do výběrového řízení a nevyužíval personální, technické a materiální kapacity technických služeb,“ vysvětlil odvolání ředitele starosta René Bolvari. Novým ředitelem jmenovala rada do konce roku Pavla Michálka.


Ředitelka kulturního střediska Hana Bašková byla do funkce opět jmenována na dobu určitou do konce roku. Radní ji odvolali pro prohlubující se ztrátovost organizace. „Z mého pohledu se snažíme ušetřit a získávat peníze z výdělečné činnosti. Z druhé strany ale chápu postoj rady, která chce ušetřit peníze daňových poplatníků. Je to složitý problém,“ řekla Bašková. Na funkci nového ředitele kulturního střediska bude podle starosty vyhlášeno nové výběrové řízení. „Byl bych rád, kdyby se ho paní Bašková zúčastnila,“ řekl Bolvari.


Ředitel základní školy Jiří Daneš přišel o osobní příplatek. Podle radních nedostatečně plnil funkci statutárního orgánu. „Pan ředitel činil některé kroky v opačném směru, než by měl,“ uvedl starosta. Škola si totiž vzala úvěr 2,5 milionu korun na zajištění projektu Centrum volného času. Radnici o tom ale informovala pozdě. „Nejdříve něco podnikl a až poté žádal o souhlas,“ doplnil starosta.