Deník se jí zeptal na priority v nadcházejícím období, jeho finanční kondici, ale zajímal se i o to, proč například neomladili radu města.

Jaké priority bude mít město v příštích letech?
Budeme chtít dokončit rozjeté projekty. Z těch zásadních jde o 17 bytů v objektu Zdraposo, útulek pro kočky, stěhování knihovny, domov pro seniory, parkování, rekonstrukce škol, chybí parcely pro rodinné domy, propadají se chodníky na náměstí Budovatelů a další. V sociální oblasti nás trápí pečovatelská služba, terénní služby, asistenční služby, které umožní lidem být co nejdéle v domácím prostředí. Chceme proto příspěvkovou organizaci města, která bude o tyto lidi pečovat. Kdysi ji město mělo a my ji chceme vrátit zpět.

Důležitá je nemocnice. Jak zde vidíte spolupráci?
Jsme rádi, že tu nemocnice je. Byť je v soukromých rukách, je komunikace výborná. Každý měsíc jednáme s ředitelem a víme, co se tam děje. Vždy budeme připraveni pomoci, pokud bude potřeba.

Protialkoholní záchytná stanice už tolik netěší, že?
Takzvaná záchytka nás trápí velice. Je to nekoncepční. Máme záchytku tam, kde není psychiatrie. Pokud je někdo na záchytce stále, je to nemocný člověk. Město v tomto případě nemůže moc dělat. Snažíme se apelovat na kraj. Zatím bohužel bez výsledku.

Ozývají se hlasy, že rada města zůstala stejná a nové mladé tváře neměly šanci?
Povolební vyjednávání byla celkem rychlá. Myslím si, že jsme přesně zachovali vůli voličů. Přesně tak, jak hlasovali, tak jsme sestavili koalici s tím, že opozice dostala kontrolní výbor.

Budete i nadále prosazovat lokality, kam nepůjde jedna z dávek na bydlení?
Myslím si, že to je jediný nástroj, který městu pomáhá. Přicházeli sem problémoví lidé z celé České republiky, Slovenska či z Velké Británie. Neměli k městu žádnou vazbu a pracovat nechtěli. Tento příliv jsme zastavili. Stížnosti jsme zaznamenali, ale ne na město. Pouze na pronajímatele, kteří to nově příchozím nájemníkům zatajili. Po zjištění, že dávku nedostanou, odešli jinam.

Senátoři za Sokolovsko bývají podle mnohých šest let téměř neviditelní. Již jste oslovila nově zvoleného?
S Miroslavem Balatkou jsem ještě nemluvila. Je brzy. Zastupitelé mě zvolili tento týden, senátoři budou slib teprve skládat.

Už víte, co bude s vybydlenými domy nad kinem, které kdysi město prodalo a nyní jsou ostudou Sokolova?
Jsme velmi rádi, že nemovitosti koupila od liberecké firmy Sokolovská uhelná. Díky tomu je myslím problém vyřešen. Již v tomto měsíci máme se zástupci firmy schůzku, kde budeme jednat, co s lokalitou dál, jak ji zvelebit.

A v jaké finanční kondici je Sokolov nyní?
V rezervě máme z let minulých zhruba 230 milionů korun. Rozpočet na příští rok ještě sestavujeme.