Dostali na to bezmála 30 milionů, což je o zhruba 7 milionů více než vloni. Zřizovatelem škol je město Sokolov a jednu prioritu vždy ředitelům takzvaně odklepne.

„V letošním roce posíláme na investice a opravy do našich škol 28,3 milionu korun. Platí přitom to samé, co vloni. Ředitelé těchto zařízení si sami určují vždy jednu prioritu, kterou my považujeme takzvaně za nedotknutelnou. Oni tak vědí, že věc, kterou potřebují nutně opravit, je v tom plánu oprav a investic na prvním místě a udělá se,“ potvrdil místostarosta Sokolova Jan Picka.

Vloni se proinvestovalo méně, protože se na některé akce nedostalo. Na opravy šlo tehdy 15 milionů a na investice milionů sedm.

„Nevyšly nám tehdy čtyři velké akce, protože se nepřihlásily firmy, které by je zhotovily,“ upřesnila vedoucí odboru rozvoje města Kateřina Klepáčková.

Výběrová řízení běžela sice naplno již od ledna, ale firmy se do zakázek nehrnuly. Ty jsou kvůli technologiím a stavebnímu ruchu realizovatelné v drtivé většině až o letních prázdninách.

„Nad rámec e-zak budeme ještě oslovovat firmy, se kterými má město dobré zkušenosti. Jde o to, aby si všimly, že tam ty zakázky máme, a popřípadě se přihlásily do výběrových řízení,“ říká Picka. (e-zak je elektronický nástroj, kde se může každý seznámit s informacemi o vypisovaných zadávacích řízeních.)

Ve školkách plánují letos investovat například 1,14 milionu do prádelny a sušárny, další mateřinka chce opravit elektroinstalaci za 1,6 milionu, MŠ Kosmonautů potřebuje opravit střechu za 1,25 milionu korun a MŠ Alšova chce investovat do kuchyně 2,32 milionu. U základních škol je to například milion do střechy nebo do tělocvičny a dalších sportovních zázemí.