Kynšperk nad Ohří Pozornost vodáků se brzy začne upínat k jejich oblíbenému tábořišti v Kynšperku nad Ohří. Radnice se totiž rozhodla investovat peníze do splavnění levobřežního ramene řeky a zvelebit přilehlé okolí. Dobrou zprávou také je, že město na projekt získalo dotaci ve výši asi 4,8 milionu korun. Ze svého k tomu přidá zhruba 700 tisíc. Už na začátku března by tak mohly odstartovat první stavební práce.

„V podstatě jde o to, že vodáci budou moci proplouvat se svými loděmi levobřežním ramenem, které je v současné době nesplavné vzhledem k tomu, že je zde nebezpečný jízek a koryto v letních měsících mělké,“ uvedl dlouholetý vodák a současně vedoucí majetkového odboru v Kynšperku nad Ohří Josef Špaček. „Hlavním přínosem bude podle mě, že se omezí na minimum riziko, které hrozí v blízkosti hlavního jezu. Tady již v minulosti došlo vícekrát k nebezpečným situacím a ohrožení lidských životů,“ připomenul Špaček.

Vodáci se již nebudou muset k jezu přibližovat ani přes něj lodě přenášet. K tomu má sloužit část pod malým jízkem, kde vznikne užitečný chodník.

Zkušené vodáky jistě potěší náročnější pasáž s mírným slalomem. Část ramene tak možná zaujme i začínající kajakáře, kteří si budou moci vyzkoušet překonávání peřejí. „Myslím si, že tím město získá skvělou atrakci, o které si vodáci mezi sebou rádi řeknou,“ prohlásil starosta Kynšperka nad Ohří Tomáš Svoboda.

„Kdo tábořiště zná, tak si jistě vybaví starou lávku, jež vede na ostrůvek. Ta zmizí a místo ní tu necháme postavit zcela nový můstek. Bude vyvýšený, aby ho neohrozila ani vysoká voda,“ sdělil starosta.

Úprava ramene řeky Ohře by měla trvat nejpozději do letošního září. „Pokud se to stihne do konce června, budeme jenom rádi. Vše ale pochopitelně také závisí na počasí,“ poznamenal Svoboda.