Nelíbí se chodcům, řidičům ani policistům. Dokonce se nelíbí ani městu. Přesto musí počkat na opravu, protože přednost dostaly jiné rekonstrukce. Řeč je o frekventované a pro chodce dost nebezpečné křižovatce u Komerční banky v Sokolově.

„Na hlavní silnici je velký provoz a přejít je pro mě těžké. Je tam sice přechod pro chodce, ale chodím pomalu. Na vedlejší silnici není přechod vůbec, a tak se lidé proplétají mezi auty," stěžovala si včera jedna ze sokolovských seniorek. Řidiči zase nadávají na hlubokou díru v asfaltu přímo před přechodem.

„Vím, že je tam díra, ale soustředím se při odbočování z vedlejší silnice na řidiče jedoucí po hlavní a zároveň na chodce na přechodu a téměř vždy do ní vletím," říká jeden z řidičů Luboš Prachovský. Ještě větší riziko podstupují chodci v noci. Přechod totiž není osvětlený, což je trnem v oku i policistům. Křižovatka je v těsné blízkosti velkého sídliště Vítězná, jsou u ní dvě autobusové zastávky, dva bankovní domy a přechod končí přímo před vstupem do jedné z restaurací. To svědčí o tom, že je velmi frekventovaná. Rekonstrukce křižovatky je připravena, ale opět odložena, proč?

„Křižovatka se měla opravovat již minulý rok, ale museli jsme rekonstrukci odložit kvůli stavbě parkovacího domu v sokolovské nemocnici," říká vedoucí odboru majetku sokolovské radnice Pavel Beran. Vozidla jezdící ze stavby by ještě více zkomplikovala dopravu při průjezdu křižovatkou, která je hned pod rostoucím parkovacím domem.
Letos dostala přednost oprava mostu mezi zimním stadionem a školou v ulici Boženy Němcové. Právě ve zmíněné ulici je i nebezpečná křižovatka.

Při opravě mostu tudy povede objízdná trasa a dvě rekonstrukce vozovky v těsné blízkosti by zřejmě takzvaně zasekaly dopravu v daném místě.
Dalším důvodem přednosti je fakt, že na opravu mostu dorazila dotace a u té jsou termíny, které musí město dodržet. Zatímco přestavba křižovatky ulic Boženy Němcové – Jeronýmova je v režii Sokolova, respektive Sokolovských technických služeb. Město tak může hýbat termíny dle aktuální potřeby.

Takzvaně dotované projekty z ROP musejí být hotové do konce října tohoto roku. To je i případ zmíněného mostu pod zimním stadionem. Úředníci, podle svých slov, uvidí, jak bude probíhat, a popřípadě by začali připravovat opravu křižovatky ještě letos. Vše prý ale záleží na aktuální situaci a povětrnostních podmínkách ke konci tohoto roku.