Komplikují ji zdobné prvky na fasádě – odměnou za čekání bude ovšem školákům i občanům města zrenovovaná budova s autentickým vzhledem. Podle ředitele školy Josefa Sekyry by ale obě budovy školy potřebovaly ještě další rozsáhlé investice.

„Provoz školy probíhající rekonstrukce nijak neomezuje, práce běží jen zvenku na fasádě, takže vyučování nenarušují. Naopak jsme rádi, že budova konečně dostane vzhlednější tvář. A konečně bude uvnitř také teplo – původními starými, dřevěnými okny totiž profukovalo," říká Sekyra. Jedním dechem ale dodává, že táž budova by potřebovala opravy i jinde. „Stropy tam už nejsou v nejlepším stavu. Co s tím, už řešíme s městským úřadem. Hodně si slibujeme také od výstavby sportoviště, ke které by mohlo dojít už příští rok. Milionové investice ale potřebuje také budova 2. stupně – v první řadě do sociálních zařízení. Když tam přijdou na návštěvu například dnešní představitelé města, diví se, že se od dob, kdy školu navštěvovali, vůbec nezměnilo. Pomohlo by ale také zateplení fasády… Zkrátka, minulá vedení města na budovy školy téměř nesáhla, 50 let se s nimi nic nedělalo! Podle toho to také vypadá," míní ředitel.
Jeho slova potvrzuje i starosta města Martin Loukota. „Do budov školy bude nutné investovat minimálně 20 milionů korun," uvedl.