"Chápeme, že tato situace může představovat nepříjemnosti pro návštěvníky koupaliště, kteří v této ulici parkovali. Město proto připravilo náhradní řešení v podobě parkovací plochy v blízké ulici Lipová. Ta je pro veřejnost ode dneška otevřená a návštěvníci koupaliště ji tak můžou využívat. Kromě toho je k dispozici také parkoviště za dialýzou," informuje město občany na svých stránkách.

"Předmětem veřejné zakázky jsou stavební úpravy řešící opravu povrchů komunikace a zpevněných ploch v ulici Slovenská v Sokolově poblíž městského koupaliště. V úseku dojde k opravě a úpravě stávající komunikace, parkovacích stání a vybudování nového chodníku podél komunikace. Bude tam rovněž vybudována nová dešťová kanalizace," řekl starosta Sokolova Petr Kubis.

Průzračné vody Medardu ukrývají dravé štiky, ale také stovky uniklých návnad
Průzračné vody Medardu ukrývají dravé štiky, ale také stovky utržených nástrah

Ulice měla být opravena už vloni. Město podepsalo s vítěznou firmou smlouvu. Její dělníci však práce nezapočali a na stavbu se vůbec nedostavili. Celý administrativní proces tak musel proběhnout znovu a letos zahájená rekonstrukce trvá od dubna do září.

"První etapa této rekonstrukce měla končit vloni 10. června. Firma, která vyhrála zakázku ve výběrovém řízení, nám zpočátku tvrdila, že zpoždění nic neznamená a vše stihnou. Poté začali argumentovat tím, že na trhu není materiál. Nakonec požádali město o ukončení smlouvy. My jsme však požadovali její dodržení. Nic jsme neporušili," argumentoval vloni místostarosta Sokolova Jan Picka.