Přesně se jich zúčastnilo 290, a tak se letošní ročník zapíše do České knihy rekordů. Rekordní byl i počet kuliček, které hráči vystříleli. Odhadem jich je podle pořadatele Zdeňka Nekyse 750 tisíc.

A co se v pískovně odehrálo. Obránci připravení v několika liniích a zakopaní v krytech vyčkávali první nápor útočníků. Ti po náletu a několika explozích před obránci vybíhali z vyloďovacích člunů a po desítkách je po zásazích posílali mohutně střílející obránci zpět do vyloďovacích člunů. Útočníci se nemohli přes zuřivou a účinnou palbu dostat do blízkosti zakopaných obránců a to ani poté, co celý prostor vylodění zakouřili dýmovnicemi. Zasažení hráči se mohli vracet do hry a proto nové a nové útočící vlny nakonec donutili okupanty opustit obranné pozice a museli se stáhnout k poslednímu záchytnému bodu. Tam osobní stráž hlídala samotného vůdce, kterého museli spojenci zajmout živého.

Oblíbená adrenalinová hra dostala v sobotu opět nový ráz. Zatímco první D-day byl za účasti necelé stovky hráčů, kdy dvacítka obránců jen stěží odolávala osmi desítkám útočníků, další ročníky už lákali nové a nové střelce. Letos tak v Loučkách bylo možné vidět ty nejmodernější zbraně, sehraná taktika jednotlivých týmů i vybavení hráčů, za které by nemusela stydět armáda nejednoho státu.