Objekt se nachází na Olověném vrchu, z něhož je pohled na horskou Bublavu. Z druhé strany kopce pak najdou turisté Stříbrnou.

„Objekt byl dlouho zavřený, chátral a zastavila se zde veškerá podnikatelská činnost. Museli jsme tak začít úplně od nuly, včetně nespočtu potvrzení potřebných k uskutečnění našich plánů,“ říká Bittengl.

„Chtěli bychom zde kromě restaurace nabízet i několik míst k lepšímu ubytování, venkovní terasu, která povede až k Černé sjezdovce. Dovedu si představit i romantiku našich klientů nahoře na rozhledně u sklenky vína. Plánů máme v hlavě několik. Začít jsme museli pragmatičtěji, a to přivedením inženýrských sítí na kopec. Vše je o financích,“ doplnil. O tom, že to myslí vážně, se mohli návštěvníci tohoto koutu Krušných hor přesvědčit koncem minulého roku, kdy byl vidět výkop vedoucí od rozhledny dolů po celé délce sjezdovky. Stávající zdroj vody měl totiž špatnou kvalitu a při plném provozu byl nedostatečný.

Zdroj: Deník/Roman Cichocki

O tom, kdy se bude možné do chaty s rozhlednou opět podívat, nechce majitel spekulovat. Přímo v Bublavě má totiž rozjetý další projekt, kdy rekonstruuje velikou budovu bývalé školy v přírodě, která byla též dlouhé roky opuštěná. Nyní se zde již několik let intenzivně pracuje a budova má zcela nová okna či velké parkoviště. Nyní probíhají práce uvnitř. „Zde chceme nabídnout tolik žádané ubytovací kapacity a k nim welness centrum se vším všudy. Až dokončíme tento projekt, chtěli bychom se vrhnout právě na Bleiberg,“ dodává Bittengl. Když vše půjde podle plánu, měla by se škola dokončit letos, popřípadě v následujícím roce.

Vyhlídková věž na Olověném vrchu
Vyhlídková věž, která se tyčí nad chatou Bleiberg na Olověném vrchu, je osmiboká. Byla postavena před druhou světovou válkou jako zděný objekt. Je opláštěná dřevem. Vyhlídková plošina je ve výšce 13,5 metru nad povrchem země. Vystoupat lze po 74 dřevěných schodech. Nahoře je prosklená vyhlídka. Vzrostlé stromy někde omezují výhled, ale i přesto lze vidět Bublavu a část Krušných hor nebo rozhledny v sousedním Německu. Chata Bleiberg za války sloužila jako dětský domov pro bezdomovce. Později byla využita jako radistická vojenská hláska. Od roku 1961 jsou v ní s různými přestávkami provozovány restaurace.