"Natáčení nové dokumentární série s pracovním názvem Ve službě: za mřížemi, probíhá i v kynšperské věznici a mapuje zde, i v některých dalších věznicích, práci i soukromý život několika příslušníků a zaměstnanců vězeňské služby. Natáčení je zhruba za svou polovinou. Autorkou a režisérkou dokumentu je Martina Eretová, která zpovídala doživotně odsouzené vrahy v dokumentární sérii Bez lítosti, již aktuálně vysílá televize Prima," potvrdila mluvčí věznice v Kynšperku Petra Bělíková.

Režisérka podle ní nedávno v pořadu Nový den na CNN Prima News uvedla, že právě při natáčení s doživotně odsouzenými vrahy se zrodil nápad zachytit náročnou a odpovědnou, často nedoceněnou práci vězeňského personálu.

"Natáčení probíhá vždy po celý den, kdy štáb nahlédne pod pokličku vězeňského života a zachytí každodenní rutinu i řadu nečekaných a nebezpečných situací, které musí zaměstnanci řešit," konstatuje Bělíková.

Krušné hory jsou rozlehlé území na česko-saské hranici.
CHKO Krušné hory nechceme. Starostové nechtějí další omezení, chtějí rozvoj

"Myslím, že na rozdíl od ostatních ozbrojených složek je vězeňská služba nedoceněná a pracovat pro vězeňskou službu je prostě cool," konstatovala autorka projektu v rozhovoru na Primě.

"Hostem pořadu Nový den byl také 1. náměstek generálního ředitele VS ČR generál Tomáš Hůlka, který uvedl, že připravovaný projekt vnímá jako dobrý prostředek k prezentaci náročné a společensky důležité práce vězeňské služby a prostřednictvím televizních obrazovek příslušníkům a zaměstnancům ve věznicích poděkoval za jejich každodenní nelehkou práci," dodala mluvčí kynšperské věznice.

Dokumentární série Bez lítosti přibližuje divákům, jaký je život za mřížemi těch nejhorších, tedy na doživotí odsouzených vrahů. V nápravných zařízeních v Česku pobývá necelých 20 tisíc lidí, 49 z nich si odpykává doživotní trest za obzvlášť závažné zločiny. Bez lítosti představí osm takových jedinců, jejichž činy se dostaly do popředí zájmu médií. V osmidílné dokumentární sérii diváci uvidí například případ Michelle Sudků – vražedkyně ze Smíchova, Juraje Kučeráka – vraha se sekerovým syndromem, Miloslava Širůčka – vraha své vlastní rodiny, a další. Bez lítosti divákům přináší výpovědi vrahů, kriminalistů, ale ukazuje i policejní záběry z místa činu a fotografie, ze kterých opravdu mrazí.