Tam se podařilo naplnit střívko dlouhé 7,51 m. „Nejde o rekord oficiální, ale máme radost," říká řezník. K překonání rekordu se odhodlal na popud pořadatele vepřových hodů, kterým je provozovatel restaurace kulturního domu Milan Klobušický, už loni v prosinci. To se ve městě konaly vepřové hody a podařilo se mu vyrobit jitrnici dlouhou sedm metrů a dva centimetry. „Poté jsem se dozvěděl, že stačilo 49 cm a rekord byl překonán," řekl. „A že se mi podaří udělat takto dlouhou, to jsem nečekal."

Při plnění střívka musel být hodně opatrný. Kdyby se protrhlo, bylo by po rekordu. „Nejdůležitější je, že lidem chutnalo. Právě na chuť dbám nejvíce. Hlídat se musí i plnění a vaření, aby jitrnice nepopraskala," podotkl Kmec.

Rekord se sice neobjeví v České knize rekordů, zapsán však bude do Kraslické knihy rekordů, a tak třeba příští rok bude zase co překonávat. Kniha vznikla loni a už má několik zápisů, například při rozsvícení vánočního stromu lidé v jednu chvíli zapálili společně stovky světelných fontán. Počítali se také čerti nashromáždění na jednom místě a společně se zpívaly koledy. V sobotu pak vytvořili dlouhého hada nebo se hromadně políbili při šibřinkové zábavě.