„Město muselo k tomuto opatření přistoupit poté, co sem byl opakovaně navážen odpad, nově například desítky starých pneumatik. Klíč od zámku na závoře si mohou lidé, kteří tam ještě garáž mají, vyzvednout proti podpisu na služebně Městské policie Sokolov,“ řekl mluvčí radnice Vladimír Meluzín.

Technické služby z této lokality odvezly vloni kolem šesti tun odpadu a zhruba 130 pneumatik. Za chvíli tam byly skládky zpět.

Do většiny garáží se také pokoušeli dostat zloději a jejich vrata jsou různě vypáčená a vylomená. Další mají propadlou střechu nebo jim vrata chybí zcela. Jsou plné odpadu, který se válí nejen uvnitř, ale i před garážemi.

Město je chce vykoupit a zbourat. Za jednu nabízí 10 tisíc korun. Někteří prodali, jiní chtějí víc, další na výzvy nereagují, jiné zatěžuje exekuce. Z 200 garáží jich město vlastní 147.

Postupně je zbourá. Na zbylé bude dohlížet stavební úřad, aby byly ve stavu, v jakém to ukládá zákon.

„Vím, že majitelé garáží chtěli kdysi dávno vjezd na závoru, ale nějak to nevyšlo. Tak teď, když se tam bude bourat, se konečně dočkali,“ říká jeden ze Sokolováků Jaroslav Klimček.