Čtyři z pěti letos opravovaných mostů v Sokolově jsou konečně otevřeny. Ten nejdůležitější pro dopravu však ne. Jde o most v ulici Jednoty u dopravního terminálu. Vedení města slibuje, že i ten bude v nejbližší době průjezdný.

„Do 3. prosince tohoto roku by měl být hotov most u nádraží v ulici Jednoty. Všechny ostatní letos opravované mosty a lávky přes Lobezský potok jsou již také vesměs hotové a začínají se užívat," řekl starosta Sokolova Jan Picka.

Opravovat se začalo najednou pět mostů, na které dorazila dotace z Regionálního operačního programu Severozápad. Musely se tudíž začít rekonstruovat najednou, což přineslo řadu komplikací chodcům i řidičům. Většinou starší lidé si stěžovali na dlouhé uzavírky. V místě totiž bydlí a museli při cestě volit jinou trasu. Sokolovská radnice naopak oponuje, že práce skončí mnohem dříve.

„Termín je stanoven na březen příštího roku. Můžu ale občanům slíbit, že děláme vše pro to, aby práce byly dokončeny již letos v listopadu," upřesnil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. V příštím roce má být opraven i můstek přes Lobezský potok u školy Boženy Němcové.