Problém s podložím na nově budovaném parkovišti u největšího sídliště v Sokolově přece jen způsobí prodloužení termínu dokončení stavby. Jak Deník informoval, stavaři provádějí sanační práce. Zatímco podle původní informace úředníků měla firma termín dodržet, je nyní jasné, že to nestihne. Stavba se tím nejen prodlouží, ale i prodraží.

„Termín se prodlouží o tři týdny, což je do 21. září tohoto roku. Náklady navíc jsou vyčíslené na zhruba 300 tisíc korun," potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec. Celkem vyjde budované parkoviště v lokalitě sokolovského sídliště Michal na 14 milionů korun.

Město se kvůli nestabilnímu podloží rozhodlo v místě ještě pro další investici. „Necháme v místě vybudovat ještě další kanalizační vpusti navíc. Projekt je v pořádku, vše je podle normy, ale přesto jsme dali toto doporučení," vysvětlila vedoucí odboru rozvoje města Hana Špičková. Termín byl původně stanoven na konec srpna tohoto roku. Záležet bude také na povětrnostních podmínkách.

Řidiči jsou zoufalí a ptají se, kdy bude tedy hotovo. „Musíme parkovat pod sídlištěm u obchodního domu, kde nám město vyhradilo parkovací místa. Je to docela z ruky. Zajímalo by mě, kdo tedy dělal geologický průzkum, když je nyní špatné podloží," ptal se jeden z místních řidičů.

Město stavbou řeší tragický nedostatek parkovacích míst na sokolovských sídlištích. Původně mělo parkoviště být mnohem větší, pro zhruba 350 aut. Radnice však narazila na odpor některých obyvatel. Lidé žijící v dotčené oblasti parkoviště chtějí, ale ne na úkor zeleně. Nově jich tak vyroste 215.

Na parkovišti u sokolovského sídliště Michal se provedly statické zkoušky, které jsou dané normami. Zkoušky prokázaly jinou situaci, než byla informace z geologického průzkumu, a to že podloží nevyhoví zatížení komunikace a parkoviště.