Parkujete špatně a tvoří vaše vozidlo překážku v silničním provozu? Máte smůlu a vozidlo bude nekompromisně odtaženo. Přesně tohle vzkazuje Městská policie Sokolov řidičům, kteří parkují svá vozidla na největším sokolovském sídlišti Michal. Majitelům aut tam nedávno začalo sloužit nové parkoviště pro stovky aut, které je hlídané kamerovým systémem. Je však zhruba 150 metrů od prvních panelových domů a to se může zdát některým řidičům daleko a chtějí mít auto stůj co stůj pod oknem. Pokud stojí dle zákona, nevidí v tom strážníci problém. Pokud ne, musejí si řidiči připravit peněženku.

„Budeme nekompromisní. Volají lidé a stěžují si na špatně zaparkovaná vozidla na sídlišti. Budeme je proto odtahovat," vzkazuje velitel městské policie Petr Kubis. Jak upřesnil, nové parkoviště pro více jak 200 aut je k dispozici dost dlouhou dobu a řidiči si na něj už mohli zvyknout.

Parkoviště je však stále poloprázdné. Původně mělo být dokonce až pro 350 aut, ale lidé protestovali, že parkování na úkor zeleně nechtějí. Řidič si přitom může své auto hlídat z pohodlí domova. Celý kamerový systém byl předělán tak, aby byl pro občany lépe přístupný a obraz byl kvalitnější. Rekonstrukci provedlo město z důvodu častých výpadků a stížností občanů.

„V rámci projektu Sokolov – Bezpečné město vylepšilo město provoz kamerového systému na záchytných parkovištích. Jde o lokality Mánesova, Brána borců u areálu Baníku, parkoviště u vlakového nádraží, parkoviště u kláštera, dále bývalý heliport u Baníku a lze vidět i obraz ulice U Divadla," vypočítal starosta Sokolova Jan Picka.

Obraz u on-line přenosu si lze prohlédnout na webových stránkách Sokolova v sekci Bezpečné město, a to 24 hodin denně. Letos podle vedení města přibudou obrazy z ulice Lipová a z prostranství u všech základních škol ve městě.

Řidiči službu vítají za splnění základní podmínky. „Je to dobrá věc, ale systém musí fungovat. Jinak je to k ničemu a vyhozené peníze. Stávalo se mi, že jsem obraz z některých parkovišť neviděl, a tudíž se snažil parkovat před domem, abych na auto viděl. To je však na sídlišti v odpoledních hodinách takřka nemožné," říká jeden ze sokolovských řidičů Jiří Mejtský.

I přes výpadky obrazu, které by měly být minulostí, byl kamerový systém strážníků v provozu a byly uchovávány záznamy z jednotlivých kamer.