Řidiče v Sokolově čekají nová dopravní omezení a opět kvůli rekonstrukci dalšího z opravovaných mostů. Úředníci naštěstí zvolili sobotní dopoledne, kdy je provoz na jedné z nejvytíženějších ulic Sokolova přece jen mírnější. Radovat se naopak mohou chodci. Vrátí se jim frekventovaný most přes Lobezský potok.

„V návaznosti na provádění stavebních prací bude v sobotu 6. září v době od 7 do 12 hodin uzavřen jeden jízdní pruh na okružní křižovatce u městského úřadu v Rokycanově ulici ve směru ke II. základní škole (centrálce)," sdělila mluvčí sokolovské radnice Dagmar Mašková.

Na místě bude totiž potřeba jeřáb, aby usadil na místo lávku pro pěší přes Lobezský potok o váze 26 tun. Z důvodů bezpečnosti bude doprava odkloněna přes ulici Karla Havlíčka Borovského – Jednoty – Dopravní terminál – Nádražní – výjezd u Wielandu na Kraslickou. Doprava od Kraslic do centra města Sokolov bude bez omezení přímým směrem.
Lávka je spojnicí mezi Starým náměstím a náměstím Budovatelů. „Už aby to bylo. Zdálo se mi, že opravy trvaly dlouho," říká jedna ze seniorek. Vedení radnice tvrdí, že vše běželo podle plánu.