„Jde o místo v areálu vodárny, přímo na sídlišti Michal. Vzniknout tam má 72 míst, která chce město pronajímat. Částka ještě není určena, povedou se o ní diskuze,“ potvrdil místostarosta Sokolova Karel Jakobec.

Vedení města si myslí, že pronajmout místa by neměl být problém. Parkoviště totiž vznikne přímo u panelových domů, kde jsou stovky bytů a lidé nemají kde parkovat.

„Vím, že si kamarád pronajímá parkovací místo od soukromého vlastníka pozemku na sídlišti a nemá s tím problém. Nevím sice, kolik platí, ale je rád, že má místo,“ říká jeden z řidičů Karel Vejtonský.

Za pozemek o velikosti 2629 metrů čtverečních zaplatí technické služby městu 1,05 milionu korun. Celkové náklady projektu jsou 8 milionů korun a hotovo má být v roce 2021. Parkoviště má na starosti Sotes, příjezdovou cestu bude financovat město.

V současné době se v Sokolově platí pouze za čipy, které umožňují vjezd do vnitrobloků domů, kde lidé bydlí. Ostatním řidičům zamezuje vjezd závora.

Nové parkoviště s větší kapacitou postavilo pod sídlištěm Michal město zhruba před pěti lety. Zpočátku zelo prázdnotou i přesto, že bylo osazené kamerami a na dohled od domů.

Pro řidiče byl zřejmě problém dojít pár set metrů k domovu pěšky, nebo mají prostě raději svůj automobil na očích. Poté se ale naučili parkovat i na novém místě a dnes je parkoviště plně využívané.