Zájemce musí zaplatit 1210 korun měsíčně a SOTES s ním uzavře smlouvu. Jde o první podobně pronajímaná místa ve městě. Náklady na výstavbu byly bezmála 15 milionů korun. Sokolov se na financování podílel částkou 3,5 a společnost SOTES pak částkou 11,4 milionu korun.

Rezidentního parkoviště na sídlišti Michal ve Slavíčkově ulici má celkem 80 míst včetně pěti míst pro osoby se sníženou pohyblivostí. Parkoviště je oploceno a osazeno vjezdovou závorou, je zde nové osvětlení a kamerový systém. Jeho provozovatel, společnost SOTES, stanovila cenu za pronájem parkovacího místa na 1 210 korun včetně DPH měsíčně.

Vladimír Tomáš Smolík s vlkem na záchranné stanici Drosera.
Zraněný vlk by operaci nepřežil. Jeho stav je vážný

"Co se týká 80 pakovacích míst, tak tam byla podmínka, aby žadatelé bydleli v okolních domech. Pokud bude žádostí více než nabízených míst, bude rozhodovat datum podání žádosti," konstatoval místostarosta Sokolova Jan Picka.

Zaparkovat na jakémkoliv sídlišti, sokolovské Michal nevyjímaje, je zejména odpoledne velký problém. Řidič jsou zoufalí a parkují, kde se dá. Mnohdy jim vadí, že poté na své auto nevidí. "Zaparkovat zde přes den je těžké. Odpoledne a k večeru nemožné. Kdo na to bude mít, určitě si místo rád pořídí," říká jeden z oslovených seniorů Bohumil Lička. Vedení města si myslí, že pronajmout místa by neměl být problém. Parkoviště totiž vznikne přímo u panelových domů, kde jsou stovky bytů a lidé nemají kde parkovat. Slibované je už delší dobu.

Za pozemek o velikosti 2629 metrů čtverečních zaplatily technické služby městu 1,05 milionu korun.