Současná plocha je bez značení a motoristé tam víceméně parkují náhodně podle místa, situace se tak mnohdy stává nepřehlednou. „Jedná se o prostor mezi kurty a ulicí U Porcelánky. Je třeba tam vytvořit nějaký řád," vysvětlil krok města jeho místostarosta Luděk Soukup s tím, že projekt první etapy by řešil kolmá stání zatím jen na jedné straně. „Ta druhá by přišla na řadu o něco později," poznamenal místostarosta.

Současná asfaltová plocha má dostat nové značení, úpravy se dočká také vjezd. Náklady nebudou podle místostarosty vysoké a Chodov nebude na jejich pokrytí žádat o dotace. „Zvládneme to ze svého rozpočtu," poznamenal Soukup. Kolik přesně město zaplatí, bude jasné až po dokončení potřebné dokumentace. „Bude to příjemná změna, někdy je to tady dost chaotické," okomentoval plány radnice jeden z tamních obyvatel.

Chodov, jako typické panelákové město, kde sídliště vznikala v druhé polovině minulého století, se snaží potíže s parkováním řešit dlouhodobě. Jen v roce 2014 nechala radnice vybudovat v ulicích města více než osmdesát nových míst, další desítky pak o rok později zrekonstruovala v ulici Tovární.