Nebezpečným způsobem si zkracují cestu studenti živnostenské školy ze Šenvertu. Vzhledem k tomu, že sokolovská radnice nechala kvůli havarijnímu stavu odstranit lávku spojující zmíněnou čtvrť s městem u nádraží v Sokolově, většina z nich přechází kolejiště. Přitom je možné využívat most pro motoristy, který je v těsné blízkosti bývalé lávky.

„Na kolejích byla viděna celá třída včetně učitelky,“ uvedl sokolovský starosta Karel Jakobec.
Jeho zástupce Jaromír Dvořák poukazuje na velké riziko úrazů.
„Dneska je doprava několikanásobně větší, a tak bych chtěl upozornit občany, aby toto nedělali. Hrozí nebezpečí úrazu a je otázkou času, kdy někoho vlak přejede,“ varoval Dvořák.

Přecházení kolejiště řeší i ředitelka živnostenské školy Hana Jandíková. „Na začátku školního roku museli všichni naši studenti podepsat, že kolejiště přecházet nesmějí a nebudou. Není v našich silách uhlídat, zda studenti nařízení respektují. O pomoc jsme se proto obrátili i na policii. Podle našich informací tam skutečně hlídky vyjíždějí a studenty napomínají,“ řekla Jandíková.

Podle mluvčí sokolovské policie Andrey Kávové udělili policisté za přecházení kolejí i několik pokut. „Vzhledem k tomu, že se jedná o mladistvé, můžeme pokutovat maximálně částkou pět set korun,“ doplnila Kávová. „Policisté v lokalitě hlídkují v ranních a odpoledních hodinách. Počet hříšníků se podle našeho názoru snížil,“ dodala.

Vše by měl příští rok vyřešit podchod, který je součástí rekonstrukce nádraží.