Benefice převážně metalových kapel pro Denní centrum Mateřídouška se letos konala už poosmé. „Přišlo 120 platících diváků, což je skvělá účast. Dokonce jsme natáhli tentokrát i řadu přespolních,“ pochvaloval si Milan Beran, který před osmi lety přišel s nápadem benefici pořádat a od té doby se koná v pivnici Skleník pravidelně každý rok. „Někteří lidé poslali peníze na vstupenku, i když třeba dorazit nemohli. Byli v práci, nebo je tenhle styl nebaví, neposlouchají to. Přispět ale chtěli,“ doplnila ho provozovatelka pivnice a současně spolupořadatelka Jitka Červenková. A pozitivně hodnotili na sociálních sítích koncert i samotní diváci a vystupující kapely.

Organizátoři Milan Beran a Jitka Červenková si prohlédli v doprovodu ředitelky Věry Bráborcové sociálně terapeutické dílny v Chodově.Zdroj: Deník / Žippaiová Lucie

A nadšení neskrývala ani ředitelka stacionáře Věra Bráborcová. „Je to úplně úžasný pocit. Není to zas tak úplně běžné, že přijde člověk z venku a chce pomáhat,“ potvrdila. Jak dodala, peníze využívají na věci, které jsou pro klienty nadstandardní, vloni například na vybavení snoezelenové místnosti. Nakupují rovněž techniku, třeba tablety se speciálními programy pro klienty, s nimiž je třeba pracovat alternativními způsoby. „Všichni sponzoři se kdykoli mohou přijít podívat, co jsme za peníze pořídili,“ vzkázala ředitelka.

Ta poté provedla organizátory benefice sociálně terapeutickými dílnami a pozvala je na Velikonoční besídku ve stacionáři, která se koná 26. a 27. 3. od 9 hodin pro hosty a ve středu pak pro rodiče.

Velikonoční pošta Kraslice.
Z obálek vykukuje beránek