Letošní ročník přitom pořadatel a muzikant Jan Zmrzlý věnoval nedávno zesnulému Mírovi Dědkovi Zábranskému, který byl hudební legendou a zakladatelem regionální hudební scény.

Proti organizátorům bylo zkraje jen počasí. Když odehrály kapely Meat Mincer, Liberate a Eponine, spustil se doslova přívalový déšť. To ale skalním fanouškům vůbec nevadilo a vydrželi pod širým nebem i v hustém dešti tančit. To pořadatelé běhali kolem aparatury a přikrývali, co se dalo. To už se na pódiu rozezněly tóny pražské kapely Five O’clock Tea, která dostala fanoušky do pořádného varu svými českými skladbami v podání zpěvačky Morgan a rappera Fikiho. „Mám ráda tyto menší festivaly, kde jsem v blízkém kontaktu s fanoušky. A to přesně se stalo v Kraslicích. Moc jsme si sady užili a doufám, že se sem někdy vrátíme,“ řekla zpěvačka po koncertě.

Na pódiu se pak objevily kapely Rimortis a Psychotype. Ta dorazila do Kraslic až z Polska. Borci v maskách dostali diváky pořádně do varu. Chybět nemohla ani kraslická skupina Object, která pomáhá festival připravit. Lidé si pak užili ještě koncert kapel Ramchat a Sebastien. Večer pak završila exkluzivní kapela Seven, která na závěr svého koncertu vzdala hold Mírovi Zábranskému, kdy zahrála jednu z jeho skladeb, kterou hrál s kapelou Proměny. Na pódium přitom dorazila jeho manželka a festivalu se zúčastnili další členové Zábranského rodiny.

„Jsem rád, že si lidé zase našli cestu na Rockové sady. Příští rok slavím šedesátku a oslavím ji tady společně s muzikanty a našimi fanoušky při 17. ročníku,“ slíbil organizátor Rockových sadů Jan Zmrzlý.