Druhé největší sokolovské sídliště Vítězná je prakticky bez zeleně a dětských hřišť. Lidé zde bydlící si však pamatují opak a ptají se vedení sokolovské radnice, proč neobnoví herní prvky či zeleň. Město jim slíbilo nápravu, a pokud dostojí svým slibům, sídliště se promění takřka k nepoznání.

„V minulých letech zde bylo dětské hřiště, prolézačky a pískoviště. V současné době zde zbylo pouze pískoviště, které není zrovna udržované. Nejbližší hřiště pro děti je až u krytého bazénu, který je dost daleko. Bylo by možné zde umístit dětské hřiště?" ptá se jeden z občanů v ulici Spartakiádní. Přes ulici se ozývají další. „I nám tu zbyla torza kdysi herních prvků. Rodiče malých dětí se mohou bát úrazu," tvrdí jedna z matek.

Sokolovská radnice a její vedení slibují nápravu. „Na sídlišti Vítězná je nyní plánované centrální dětské hřiště pro mladší i starší věkovou kategorii dětí, které je součástí projektu s názvem Revitalizace sídliště Vítězná. Zmíněné hřiště ve Spartakiádní se nyní neplánuje rozšiřovat, pouze udržovat pískoviště," sdělila za úřad Hana Špičková, vedoucí odboru rozvoje města.

Dvě největší sokolovská sídliště Michal a Vítězná jsou léta takzvaně nedotčená. Chybí stromy, zeleň, posezení či příjemná kavárna. Vedení sokolovské radnice slíbilo nápravu. A začne na Vítězné. Nová studie hovoří o centrálním dětském hřišti, zatraktivnění okolí potravin v centru sídliště, mobilní kavárně mezi cyklostezkou a domem seniorů a vysázení stromů či nové zeleně.

„Změna zeleně bude zásadní. Byly zde prakticky jen tři vzrostlé stromy. S projektovými pracemi chceme začít letos," nastínil starosta Sokolova Jan Picka. Na sídlišti stojí dle hrubého odhadu přibližně padesátka nemovitostí.