Vybudování školy bylo pro obec téměř nutností. Původní budova školy totiž byla v havarijním stavu. Rodičům tak odpadává obava, že by děti museli vozit někam do okolí. „Původní budova nevyhovovala požadovaným normám. Pod mateřskou školou se držela spodní voda, která pak působila na omítky přímo ve třídách. Drželo se v nich vlhko a nebylo snadné zabránit plísni. Je opravdu úleva, že nemusíme řešit, kde se co porouchalo a zda vůbec rozbité věci jsme schopni opravit. Budova byla přímo navrhovaná pro chod mateřské školy, pro nás to tedy znamená, že děti mají snadný přístup ke všemu," řekla k otevření nové budovy ředitelka Zdeňka Hanková s tím, že během jarních prázdnin budou ještě probíhat poslední úpravy.


O vybudování mateřské školy byly v obci velké spory. Sokolovský soud nakonec zprostil místního starostu Miroslava Kirejeva obžaloby. Ten musel obhájit, proč ve výběrovém řízení zvítězila firma, která původně skončila na třetím místě v zaváděcí ceně.
„Zvolili jsme společnost, která sice nebyla ve výběrovém řízení na prvním místě, ale nakonec se ukázalo, že ze strany obce se nejednalo o žádné porušení pravidel, a já jsem byl díkybohu shledán nevinným. Jsem rád, že projekt výstavby mateřské školy se i přes velké problémy mohl uskutečnit. Investice do výstavby budovy nakonec vyšla podstatně níže, než jsme původně očekávali. V plánu bylo investovat zhruba 15 milionů korun, nakonec se nám podařilo cenu snížit na zhruba 11 a půl milionu korun," informoval o výstavbě starosta.


Od září příštího roku si uleví také rodiče přímo z Krásna, protože kapacita třídy se zvedne z 28 dětí na 48.
V původní budově školky totiž nebylo možné mít více tříd, některé děti tak nemohly být do školky přijaté. Pouze výjimečně se mohla třída naplnit na rovných 28 žáků. Při letošním zápisu se zaregistrovalo přes 40 dětí.


„Naše mateřská škola nyní může přijmout více žáků, a tím pádem vznikne takzvaná ´dvoutřídka´, doposud jsme měli pouze jednu třídu. Budeme mít nejen více dětí, ale i více možností pro ně. Vzhledem k umístění školky můžeme podniknout hezké vycházky a děti mají na hraní více prostoru. Zařízení školky je téměř úplné, musíme ještě přemístit hračky a nábytek. Bývalá budova je už zavřená a její provoz definitivně ukončen. Do konce jarních prázdnin bychom měli mít hotovo," řekla na závěr ředitelka.

Autor: K. Čurlinová