Zároveň doporučují těm, kteří se běžkování po více než půlročním půstu nemohou dočkat, aby si vzali starší lyže a vyrazili do nejvyšších míst Krušných hor, kde jsou již některé cesty a louky s opatrností sjízdné. Jsou většinou v polohách nad 1000 metrů, například v okolí Božího Daru a Fichtelbergu. Vzhledem k výkyvům počasí je doporučeno sledovat aktuální stav sněhové pokrývky na webkamerách i předpovědích počasí.

"Zima začíná pomalu vystrkovat růžky. V nižších polohách je ale počasí stále jak na houpačce. Od 650 metrů nad mořem a výš už je stabilnější. Během víkendu lze očekávat změnu. Ze severozapádu k nám dorazí pár sněhových vloček. V našem regionu to bohužel bude slabší, sněžit bude hlavně na Moravě. Co můžeme očekávat i u nás je velké ochlazení příští týden. Mrznout bude i přes den a v noci se někde mohou vyšplhat teploty až na minus 16 stupňů Celsia," říká pozorovatel počasí z klimatologické stanice v Šindelové Rudolf Kovařík.

Dispečink vodohospodářů.
Vodné a stočné zdraží o necelých 16 procent, což je pod republikovým průměrem

První Krušnohorská zaštiťuje údržbu lyžařských běžeckých tras v západním Krušnohoří, tedy Bublava – Loučná pod Klínovcem, od roku 2014. Koordinuje strojovou údržbu prováděnou rolbami jednotlivých obcí či sdružení a zajišťuje pravidelnou strojovou údržbu rolbami v oblasti mezi Božím Darem a Perninkem, respektive Novými Hamry a Bublavou.

Cílem První Krušnohorské je vedle kvalitní úpravy běžeckých stop i další rozvoj zázemí pro aktivní návštěvníky Krušných hor. Pravidelně provádí údržbu turistických cest, prořezy větví, úpravu terénu, opravy mostků, instalaci turistických map a plánků v terénu, zajišťuje aktualizaci a tisk lyžařských map pro infocentra a podílí se na rozvoji cykloturistických tras i propagaci Krušných hor.