Nedělní romská bohoslužba se v Sokolově stala hitem. Církev adventistů sedmého nebe, která ji pořádala, slibuje lidem další. Budou každou poslední neděli v měsíci, a to v kinokavárně Alfa. Místo zvolili pořadatelé záměrně. Leží v lokalitě, kde žije mnoho Romů, a zázemí kinokavárny je prý pro podobné bohoslužby ideální.

„Poslední neděli v září Romové zcela zaplnili kinokavárnu Alfa. Promítal se americký dvouhodinový film Ježíš," řekl jeden z pořadatelů Tomáš Kábrt. Film je nejpřekládanějším filmem v historii kinematografie, byl doposud nadabován do více než 1000 jazyků. Dílo je natočené podle skutečných událostí, je realistické a historicky věrné. Filmovalo se přímo v Izraeli na místech popsaných v Bibli.

Promítání zahájila i ukončila sokolovská romská duchovní skupina. „Prostředí kavárny je ideální. Dá se zde promítat. Romové také nemají problém si zazpívat či se pomodlit," upřesnil Kábrt.

Podle něj bude při další bohoslužbě 1. listopadu přítomen husitský farář. Pořadatelé totiž oslovili kněží všech sokolovských církví, které chtějí postupně na bohoslužby zvát.
Bohoslužbu museli pořadatelé posunout o týden. Poslední říjnovou neděli totiž přijede do sokolovského divadla známý Maranatha Gospel Choir ze sboru církve adventistů v Praze.

Charitativní koncert pořádá Farní charita Sokolov ve spolupráci s MDK Sokolov. Výtěžek půjde na konto farní charity, která finančně podporuje činnost domácího hospice Motýl či postiženého chlapce Františka Lehnera z Březové.

Spokojeno je i vedení města. „Myslím si, že modlící se Romové jsou snem každého města," podotkl místostarosta Sokolova Karel Jakobec.