Dlouhé roky čekali obyvatelé Rotavy, než se radnici v Rotavě podařilo ve městě nechat nainstalovat bankomat, aby lidé nemuseli kvůli výběrům jezdit například do Kraslic. Firma Euronet ho tam nainstalovala zhruba v polovině července. Výběrů je však málo, což se firmě nevyplácí. Může tak hrozit, že jeho provoz časem zase ukončí.

„Například do poloviny srpna využilo bankomat 750 lidí. To je na začátek docela dobrý výsledek. Bankomat je ale třeba využívat ve větší míře. V případě, že se bude dosahovat těchto výsledků, muselo by město tuto službu dotovat z vlastních prostředků. V případě vysokých nákladů by pak mohlo dojít k ukončení provozu bankomatu nejen ze strany města, ale i provozovatele,“ uvedl starosta Rotavy Jan Slíva. O bankomat se přitom v Rotavě hodně usilovalo. Řada lidí si tehdy stěžovala, že kvůli výběrům musí do Kraslic autobusem, což stojí čas a peníze.

Slíva dále uvedl, že do Rotavy se podařilo instalovat bankomat, který nabízí mnoho služeb. „Umožňuje výběr takřka všech karetních asociací, přičemž dotyčný může vybrat až třicet tisíc korun denně. Lze dokonce i dobíjet kredit všech operátorů,“ poznamenal Slíva s tím, že přes bankomat lze například i platit faktury.