Město Rotava je zpět takzvanou baštou komunistů. Bývala dlouhé roky, avšak při komunálních volbách před dvěma roky ji rozbila ODS, kvůli které už také komunistický kandidát Jiří Holan (na snímku) neobhájil post starosty. Krajské volby ale ukázaly, že KSČM má v Rotavě opět sílu. Získala nejvíce, a to 37,25 procenta hlasů. Za sebou tak nechala ČSSD s 26,48 procenty a ODS se 17,45 procenty hlasů.

Co podle vás volby ukázaly?
Myslím si, že v krajských volbách lidé volili s ohledem na celostátní a komunální politiku. Řada z nich, podle ohlasů, které slyším, ani netušila, že jde o volby krajské. Nicméně je zřejmé, že občané chtějí změnu. Ukázalo se i v Rotavě, že lidé nejsou spokojení se současnou garniturou. Po nás tu za osm let něco zbylo. Teď se spoléhá jen na získávání dotací a z vlastních peněz se neinvestuje.

KSČM volby v Rotavě celkem jednoznačně vyhrála. Je to pro vás už nyní signál, že za dva roky byste mohl vyhrát komunální volby a stát se znovu starostou?
To je nyní těžké říct. Bude záležet na tom, jak bude sloužit zdraví. Navíc KSČM začíná mít problém se sestavením kvalitní kandidátky, neboť členská základna stárne.

Krajské volby vyhrála ČSSD. Její šéf Jiří Paroubek hovoří otevřeně o možné spolupráci s KSČM a naznačil, že s ODS by jeho strana neměla vstupovat do koalice. Jaká podle vás bude koalice v kraji?
To je zatím otevřené. Myslím si, že by ČSSD udělala chybu, kdyby se spojila s ODS, neboť voliči ukázali, že ODS nechtějí. Pokud si tedy nevyberou sociální demokraté za partnery nás, osloví malé strany, se kterými vytvoří potřebnou většinu.