Fotbalisté Rotavy budou mít už za několik měsíců kompletní moderní zázemí. K hřišti s umělým povrchem za zhruba 16 milionů korun přibudou i nové kabiny.

Stavební firma převzala staveniště ve středu. Starosta města Jan Slíva předpokládá, že první práce začnou během příštího týdne. „Máme zpoždění asi tři týdny kvůli zdržení ve výběrovém řízení. Termín dokončení ale ohrožený není,“ řekl včera starosta s tím, že nové kabiny by měly být postavené do poloviny listopadu.

Dělníci nejprve zbourají část stávajících kabin a přebudují vnitřky tak, aby své zázemí měli nejen fotbalisté, ale také tenisté. Ti mají kurty hned vedle fotbalového hřiště. „Bohužel jsme nedostali tak vysokou dotaci, díky níž bychom mohli realizovat původní projekt. Ten počítal i s nástavbou,“ poznamenal Slíva. Město získalo od Ministerstva financí dva miliony korun. Dalších 2,1 milionu dodá Rotava ze svého. V budoucnu by město ještě chtělo vyřešit výstavbu příjezdové cesty. „Teď ale máme jiné priority,“ dodal Slíva.

Kvůli výstavbě nových kabin sehrají podzimní část sezony žáci vždy na půdě hostů.
A mužstvo pak domácí utkání zachová. „Využijeme prostor sportovní haly, kde se budeme převlékat. Vzdálená je zhruba tři sta metrů,“ řekl funkcionář rotavského fotbalového klubu Petr Rohan.

Hřiště si pochvalují nejen rotavští, ale i krasličtí fotbalisté, kteří se tam připravovali na podzimní část sezony. Pronájem rotavského hřiště je nejlevnější v Karlovarském kraji, a to zhruba o polovinu oproti ostatním hřištím. Fotbalisté zohlednili to, že sportoviště je od okolí poměrně vzdálené.
Vstřícný je pak rotavský klub k ostatním klubům z Kraslicka, které za pronájem platí ještě méně.