Dobrovolní hasiči z Rotavy překvapili hejtmana Karlovarského kraje Josefa Novotného, když mu z recese při slavnostním předávání nových zásahových vozů v Karlových Varech vrazil do ruky jejich velitel Martin Elíz meloun. Byl to dar za to, že právě kraj poskytl hasičům milion korun na nákup vozu.

„Dostali jsme od kraje meloun, tak jsme zase meloun vrátili, abychom nebyli nic dlužní. Prostě jsme si kvit,“ zavtipkoval Elíz, který je bývalým žákem Novotného, když ještě působil jako ředitel Integrované střední školy technické a ekonomické v Sokolově.

Hejtmana meloun od hasičů s nápisem Rotavský meloun pobavil. „Ještě nikdy jsem takový dárek nedostal,“ usmíval se hejtman. „Když jsem ho přivezl domů, chtěli jsme si s manželkou na něm pochutnat. Nakrojíme ho ale asi až za pár dní. Je na něm nápis rotavských dobrovolných hasičů, tak si ho ještě chvíli na památku necháme v celku kvůli jejich veliteli, kterého si dobře ze školy pamatuji. Už tehdy byl pěkný vtipálek,“ doplnil Novotný.

Dobrovolní hasiči mají nyní k dispozici zbrusu nový zásahový vůz Tatra. Stál okolo pěti milionů korun. Milion poskytl právě Karlovarský kraj. Další dva miliony putovaly ze státního rozpočtu a tři miliony zaplatilo město Rotava, které je bude tři roky splácet.