Městská policie v Rotavě bude od začátku roku fungovat ve městě nepřetržitě 24 hodin denně. Radnice už vypsala výběrové řízení na dva strážníky. Celkem tak budou čtyři. Rotava se navíc dohodla s rotavskou státní policií na smíšených hlídkách. Znamená to, že obě složky budou vzájemně ještě intenzivněji spolupracovat.
„Budeme více v ulicích a díky posílení se dostaneme častěji na místa, kde nás trápí například porušování veřejného pořádku nebo krádeže,“ řekl městský strážník Aleš Pokorný. Ten věří, že klesne počet krádeží aut a jejich poškozování. Zamezit chce také krádežím v zahrádkářské kolonii, kde mizí chovná zvířata a vandalové poškozují majetek. Od hlídek v ulicích si policie také slibuje, že vandalové přestanou ničit moderní sportovní zařízení, které Rotava za poslední roky za miliony korun vybudovala.
Smíšené hlídky uvítá i státní policie. „Zjednoduší a urychlí se například správní řízení. Státní policie se tak bude moci věnovat dalším případům,“ poznamenal Pokorný.
Jednání o smíšených hlídkách se v Rotavě uskutečnilo začátkem týdne. Podle Pokorného se již hovořilo o možném rozvrhu služeb.