Dřívější bašta komunistů, město Rotava, opět utrpěla porážku od ODS. Avšak znovu jen těsnou. Povolební vyjednávání jsou nyní v plném proudu a lídři stran zatím nechtějí nic předjímat. Očekává se ale, že ODS s koaličními partnery znovu ovládne rotavskou radnici. „Z povolebních jednání ještě konkrétní závěr není, takže nebudu nic předjímat. Mohu ale potvrdit, že budu znovu usilovat o post starosty,“ řekl včera lídr ODS v Rotavě Jan Slíva, jehož strana získala v sedmnáctičlenném zastupitelstvu sedm mandátů.

Nad KSČM vyhrála jen 0,37 procenta. Komunisté tak získali jen šest zastupitelských mandátů. „Z povolebních jednání nás ODS vynechala, takže nám nejspíš nezbývá než se znovu přesunout do opozice,“ říká už nyní lídr KSČM v Rotavě Jiří Holan.

Jeho strana se chce po volbách zaměřit na lákání firem do města. „Musíme se zaměřit na sociální složení obyvatelstva. Vytvořit nová pracovní místa, aby tu lidé chtěli bydlet kvůli zaměstnání a nestěhovali se sem nepřizpůsobiví občané, kterým stačí, že je tu pošta, kde si mohou vybírat sociální dávky,“ doplnil Holan. V boji s nepřizpůsobivými občany chce pokračovat i vedení radnice. „Zaměřit se chceme také na infrastrukturu, bez níž nebude možný další rozvoj Rotavy,“ doplnil Slíva.