Zmírnit řidiče, kteří ve městě překračují rychlost, se rozhodla radnice v Rotavě. Tento týden nechala zatím na hlavním silničním tahu městem nainstalovat radary s měřičem rychlosti.

Podle starosty Rotavy Jana Slívy zareagovala radnice na stížnosti obyvatel na rychlou jízdu některých motoristů. „Auta tu projíždí dost rychle. Chodí tu přitom dost lidí a také dětí,“ řekl jeden z obyvatelů Rotavy.

Stížnosti se však netýkaly pouze této části města, ale i Dolní Rotavy. „Uvidíme, jak se radary osvědčí,“ řekl Slíva. Město si je zatím půjčilo na zkoušku. „Pokud budou mít nějaký efekt, koupíme si je,“ poznamenal.

Záznamy z měření radarem se v hodinových časových intervalech ukládají do počítače a vytváří statistiky. Z nich bude patrné, kdy městem projede nejvíce aut a jakou rychlostí. „Pokud uvidíme, že například pravidelně v nějaký čas se tam často překračuje rychlost, dohlídne na provoz policie,“ doplnil starosta.
Rotava za poslední měsíce investuje do bezpečnosti. K mobilním kamerám, které využívá i městská policie, dokoupila další tři klasické, které monitorují dění v problematických lokalitách. Jedna z nich například snímá dění u hřiště. Radnice tím chce zamezit případnému řádění vandalů.