Miliony korun potřebuje radnice v Rotavě na opravy školských zařízení. Opravit je potřeba nejen základní, ale i mateřskou školu. Starosta Rotavy Jan Slíva vypočítal, že na nutné rekonstrukce je potřeba zhruba čtrnáct milionů korun.

Zastupitelé tento týden uvolnili peníze na pořízení projektových dokumentací, aby následně bylo možné pokusit se sehnat dotace. „Obrátit se chceme na některá z ministerstev a také na Evropskou unii,“ uvedl starosta. Podle jeho slov jen oprava základní školy by spolykala deset milionů korun. „Zapotřebí je výměna oken a nové zateplení. To také kvůli úspoře energií,“ poznamenal starosta. Nákladná bude i rekonstrukce sociálních zařízení. „Obdobné je to i v mateřské škole, kde počítáme s investicí čtyři miliony korun,“ sdělil Slíva.

S opravami se podle vedení Rotavy nezačne v dohledné době. Nepočítá se ještě ani s příštím rokem. Dříve než v roce 2009 to nebude. Slíva nicméně věří, že městu se potřebné peníze do té doby podaří sehnat. Radnice je totiž v získávání dotací úspěšná. Jen za poslední dobu dostalo město dva miliony na vybudování kabin pro fotbalisty. Kolem 13 milionů na fotbalové hřiště s umělým povrchem a další peníze na sportoviště pro děti. Miliony korun pak přišly na vybudování bytů pro příjmově vymezené osoby, kde tak začala fungovat i pečovatelská služba.