Automobil má velmi nízkou spotřebu, v městském provozu se uvádí kolem 5 litrů na 100 kilometrů. Baterie elektromotoru se nemusí dobíjet externě, dobíjí se při jízdě. Rotavská toyota je také vybavena obousměrnými kamerami se záznamem.

A že nový stroj najde ve svém působišti využití, svědčí i slova rotavského starosty Michala Červenky.

Rotavští strážníci budou sloužit s hybridem.Zdroj: Město Rotava

„V poslední době řešili naši strážníci mimo jiné dvakrát řízení bez vlastnictví řidičského oprávnění pod vlivem drog, namol opilého výtržníka včetně odvozu na záchytku, ujetí od dopravní kontroly při odmítnutí testu na drogy nebo problémy v soužití v jednom z našich paneláků,“ řekl Červenka. Strážníci podle něj nejenom trestají, ale často také pomáhají. „Nově například budeme pomáhat se zajištěním zatoulaných zvířat i Jindřichovicím,“ upřesnil.

Zároveň by si přál pro strážníky i jejich kolegy u státní policie více pravomocí, času v terénu a méně papírování. „Je jich málo, tráví v práci hodně času a každý svůj krok aby třikrát zvážili. Nemají to snadné a musí vědět, že mají zastání,“ dodal na adresu těch, kteří jsou často jako první u dopravních nehod, úrazů v zamčených bytech nebo poskytují první pomoc.

Společné cvičení hasičů, policistů a potápěčů při hledání utonulé osoby na přehradě Jesenice
Na Jesenici se utopil mladý muž. Před zraky svých blízkých